Évről évre egyre többen ülnek repülőgépre, hogy külföldön töltsék el a vakációjukat, viszont ez nem menne zökkenőmentesen a Zoltánhoz hasonló szakemberek nélkül. A légijármű-műszerész technikus a repülőgépek fedélzetén a repülőelektronikai és villamos rendszereket ellenőriz, szervizeli, javítja, cseréli, működési próbákat végez a jóváhagyott angol nyelvű karbantartási dokumentáció alapján.
„Kezdetben légijármű karbantartással foglalkoztam, ám akkoriban kezdett el a nemzetközi elvek szerint átalakulni az iparág. Ennek fő szempontja az volt, hogy a hazai oktatásban résztvevők egy szinten legyenek a nemzetközi képzésben lévőkkel. Így a légijármű-műszerész technikus képzést is elvégeztem. Annyira a szívemhez nőtt a szakma, hogy én is tovább szerettem volna adni a megszerzett tudást a fiatal generációknak. 2006 óta tanítok, és a célom már a kezdetektől az, hogy úgy tereljem a légijármű karbantartókat, avianikusokat, légijármű-műszerészeket és szerelő-technikusokat, hogy minél egyszerűbben és gördülékenyebben szerezzék meg azt a tudást amire szükségük lesz az elhelyezkedéshez” – mesélte Zoltán, aki immáron 3 éve szakmai igazgatóhelyettesként tevékenykedik és részt vett a szakmai dokumentumok, illetve a felkészítés követelményeinek kidolgozásában.
„Rendszeres előírás, hogy különböző továbbképzéseken vegyünk részt, ami állandó szakmai fejlődést és mozgásban maradást biztosít számunkra. Ezt a piaci szereplőkkel való folyamatos együttműködéssel valósítjuk meg és így jutunk hozzá a szükséges új információkhoz. Légijármű-műszerész technikusnak lenni egy folytonosan megújuló, izgalmas munka, ami a repülés szerelmeseinek kiváló lehetőséget nyújt” – árulta el a szakma kihívásai kapcsán Zoltán.
A légijármű-műszerész technikus szakmát olyan diákoknak ajánljuk, akik szeretik a pörgést, az új kihívásokat, a reál tantárgyakat és jó az angol nyelvismeretük.
További információért látogass el a szakmavilag.hu weboldalra.