Az egyéves arany- vagy ezüstműves képzés egyik legnagyobb előnye, hogy egy olyan világba vezetnek be, amely izgalmasan alkalmazza a tradicionális eljárásokat és a modern módszereket, miközben a saját ízlésedet és stílusodat is bevetheted és kiélheted kreativitásod. Mindezeknek az eredménye pedig egy esztétikus alkotás, amivel örömet szerezhetsz másoknak.
Az arany- és ezüstműves többek között az ékszerkészítés területén helyezkedik el, és rendelkezik a rajzi és fémtechnikai tudás mellett kreativitással is. A művésznek tudnia kell értelmezni, és önállóan is elkészíteni az ékszerek terveit, hogy aztán azok alapján a saját elképzelései vagy a megrendelő igényei szerint a kívánt anyagokból alkosson. De közel sem csak ékszerekről van szó: fém és nemesfém alapanyagokból a legkülönfélébb tárgyak készíthetők, határt csak a képzelet szabhat.
Az arany- és ezüstművesek feladata tehát sokrétű: a gyakorlati tudás és képességek mellett elméleti ismeretek is szükségesek hozzá. Az is fontos, hogy a szakember ismerje a hagyományos eljárásokat, és azzal is tudjon dolgozni, viszont nyitott legyen a modern technológiákra, legyen kíváncsi az új módszerekre a kézműves és az ipari fémművesség területein, és építse be azokat a munkájába – ezektől lehet valaki profi és sokoldalú, kiemelkedve a szakmabeliek közül.
Az arany- és ezüstműves képzés elvégzése után több lehetőség közül lehet választani: alkalmazottként vagy vállalkozóként is elhelyezkedhetünk, de továbbtanulhatunk különböző művészeti főiskolákon, egyetemeken is – az egyéves képzés ebben az esetben is garantáltan hasznos segítséget jelent.
Ha felkeltettük az érdeklődésed, böngéssz a Szakmavilág oldalán, ahol interjúkat, pályaorientációval kapcsolatos tippeket és további szakmabemutatókat találsz!