Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében cookie-kat alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.
Így választanak szakmát a nyolcadikasok a 2020-21-es tanévben
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (GVI) idén is megvizsgálta a pályaválasztás előtt álló általános iskolások továbbtanulással és szakmaválasztással kapcsolatos terveit, céljait. A szülők véleménye még mindig a legfontosabb szempont a diákok döntésében, de egyre nagyobb a barátok ráhatása is a választás folyamatára. A későbbi szakma mellett eddig a jó kereset volt a legfontosabb érv, most a választott munka szeretetét helyezték előtérbe a nyolcadikasok.
A medence partján üldögélve a nyári kánikulában az iskola csupán távoli emléknek tűnhet, azonban ahogy közelít a szeptember, az új tanév egyre inkább érezteti jelenlétét. A vakációból sosem könnyű visszacsöppenni a szürke hétköznapokba, de némi odafigyeléssel és előkészülettel könnyebbé teheted az átmenetet.
A nyári szünet elhozza magával a végtelen szabadságot, az édes semmittevés ígéretét és azt az önfeledt érzést, hogy néhány hónapra a tanítási napokkal járó felelősség a feledés homályába merülhet. Kétségtelen, hogy a diákoknak jócskán kijár a pihenés, de érdemes nem egész nyárra belesüppedni a kanapéba, hiszen számtalan izgalmas program közül lehet választani!
A tavaszi szünet idén március 28-tól április 6-ig tart, tehát a hétvégékkel együtt 11 nap lesz a feltöltődésre. Használd ki ezt az időt arra, hogy kipihend magad és együtt légy szeretteiddel, de próbálj meg fizikai és szellemi programokat is belecsempészni a szünetedbe.
Az ünnepek ugyan elmúltak és a karácsony helyett immár a dolgos hétköznapok kopogtatnak az ajtón, de ez nem ok arra, hogy a tettrekészségünk alábbhagyjon! Az évkezdés és a rossz közérzet nem feltétlenül jár kéz a kézben, még akkor sem, ha a januárt tartják az év legszomorúbb hónapjának.
Valaminek a vége és valami újnak a kezdete – ezt is jelképezi, mikor búcsút intünk az aktuális évnek, és várakozással, reményekkel telve vágunk bele a következőbe. A téli szünet remek alkalmat kínál nem csak arra, hogy kipihenjük az éves fáradalmakat és megújult erővel lépjünk át az új esztendőbe, hanem arra is, hogy számot vessünk magunkkal és új célokat tűzzünk ki magunk elé. Ebben segítenek a Szakmavilág kérdőívei is, alább mutatjuk, hogyan!