Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében cookie-kat alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.
Így választanak szakmát a nyolcadikasok a 2020-21-es tanévben
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (GVI) idén is megvizsgálta a pályaválasztás előtt álló általános iskolások továbbtanulással és szakmaválasztással kapcsolatos terveit, céljait. A szülők véleménye még mindig a legfontosabb szempont a diákok döntésében, de egyre nagyobb a barátok ráhatása is a választás folyamatára. A későbbi szakma mellett eddig a jó kereset volt a legfontosabb érv, most a választott munka szeretetét helyezték előtérbe a nyolcadikasok.
Rengeteg szempontra kell figyelemmel lenni akkor amikor szakmát választunk. Ezek közül az egyik, hogy vannak-e egészségügyi feltételei annak, hogy egy adott szakmában tanulhassunk. Sokszor olyasmi is felmerülhet ilyenkor, amire nem is gondolnánk. Az alábbi kiadvány segít megtalálni, hogy mire érdemes figyelemmel lenni egy-egy szakma kiválasztásakor.
Mindig is kiemelkedő volt a kreativitásod és az esztétikai érzéked? Szeretsz alkotni és jó a kézügyességed? Ha igen, és ezeket a képességeidet a jövőbeli munkádban is kamatoztatnád, lehetséges, hogy az arany- vagy ezüstműves szakma a te utad.
A kiválósági érmes Bóné Áron Zoltán informatikai rendszerüzemeltető, aki a WorldSkills Competition 2022 Speciel Edition-ön, a szakmák világversenyén szerzett kiválósági érmet a dél-koreai Goyang-ban. Kérdeztük a versenyen szerzett tapasztalatairól, terveiről, valamint arról, mit szeret leginkább a szakmájában, és hogy szerinte kiknek érdemes szintén erre az útra lépniük.
A Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara sokat tesz azért, hogy megkönnyítse a pályaválasztást a továbbtanulás előtt álló diákok számára. A részletekről a Papp Annamáriát, a kamara pályaorientációs tanácsadóját kérdeztük.
A magyar csapat nemcsak arany- és ezüstérmekkel gazdagodott idén a gdanski EuroSkills-en, egy történelmi siker is született: Magyarország összesítésben a résztvevő országok közül az átlag érempontok alapján az előkelő 2. helyen végzett. Mutatjuk az eredményeket!
Ha nem is tudjuk még gyerekként vagy kamaszként, milyen szakma fog felnőttként igazán illeni hozzánk, hasznos, ha tizenéves korunk közepén már körvonalazódik valamilyen irány, ami felé haladni szeretnénk a továbbiakban – ebben segítenek a pályaorientációs tanácsadók: ezúttal Gyarmati Veronikát kérdeztük a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarától.